Czy możliwe, że to od ekstrakcji zębów?

Witam leczę się ortodontycznie od 5 miesięcy mam aparat stały narazie na górnej szczęce moja wada to tyłozgryz, usunięte mam obie górne 4. Od pewnego czasu zauważyłam, że moja twarz jest szczuplejsza myślałam, że to wina wyrwanych zębow ale moja twarz wklęsła chyba w innym miejscu tzn wyżej odrazu przy uszach, mam tak jakby zapadnięte boki twarzy.Od 2 tyg również pobolewa mnie szczęka w okolicach uszu i właśnie w tym miejscu jest wklęśnięta.Czy możliwe że to od ekstrakcji zębów?czy tak zostanie?

Podczas leczenia aparatami stosuje się podniesienie na zębach trzonowych powoduje to również przesunięcie w stawie skroniowo- żuchwowym co widoczne jest przed uszami. Jeśli występuje ból proszę pójść na wizytę kontrolną może da się skorygować zgryz i ulżyć stawom. Pozdrawiam