Czy możliwe, że to pierwsze objawy hiv?

Czy to pierwsze objawy hiv? Dokładnie tydzień temu odbyłem kontakt oralny z dziewczyną poznaną w klubie, obustronny. Godzinę po kontakcie zrobiłem coś głupiego, czyli stwierdziłem że wysterylizuje jamę ustną, tak więc wziąłem 3 porządne łyki wódki, i zacząłem płukać jamę ustną i gardło tak jakbym używał płynu do płukania jamy ustnej. Na drugi dzień pojawiła się dość spora afta na dziąśle. Po upływie 5 dni pojawiła się pierwsza noc z zimnymi potami, a w dzień zaczęły się typowe objawy grypy czyli okrutne łamanie w stawach i okrutne bóle mięśni, doszła do tego podwyższona temperatura. W 6 dniu o dziwno rano poczułem że zdrowieje, niestety trwało to do godziny 16 i wszystko się nasiliło. W nocy z 6 na 7 dzień temperatura około 38 stopni, odczuwalne powiększenie węzłów chłonnych, okropne poty nocne, okropne bóle stawów i pleców,co dziwne nie zarejestrowałem bólu gardła ,kaszlu, kataru. Głowa lekko przyćmiewa bólem. Po zażyciu aspiryny objawy łagodzą się na kilka godzin. Dodam że 2 tygodnie temu byłem chory ( katar, gardło, zatoki, lekka temp, bez łamania w stawach bez bólu mięśni ) Czy jest to jakaś odmiana wirusa grypy i popadam w paranoję, czy może są to faktycznie pierwsze objawy hiv po pierwszym tygodniu od zakażenia ? Z góry dziękuje za pomoc. Oczywiście jestem świadomy iż test muszę wykonać tak czy inaczej, ale sama myśl że mogłem być tak lekkomyślny i zarazić się hiv nie daje mi spokoju...

Lek. Paweł Szadkowski

Pierwsze objawy HIV rzeczywiście mogą przebiegać podobnie do grypy, ale pojawiają się zazwyczaj dopiero po 2-3 tygodniach. Przy kontakcie tylko i wyłącznie oralnym ryzyko jest bardzo niskie.