Czy możliwe, że w dzieciństwie byłam molestowana?

Witam Mam na imię Joanna i mam 33 lata. Kiedy byłam mała to moja mama zachorowała i od tamtej pory leczy się psychiatrycznie. Kiedyś wspomniałam o tym mojej koleżance a ona na to że mnie ojciec dotykał łapami albo mama też bo w takiej rodzinie jak są choroby psychiczne to tak zawsze jest że molestują córkę swoją i zaborczość jest. A ja pamiętam ojca w nocy jak przyszedł i siadł obok łóżka nie pamiętam dotyku ale potem się okropnie rozpłakałam a on mnie zapytał co mi mama złego powiedziała jakby chciał zrzucić uwagę moją na nią, że to nie on. A jak byłam w wieku 13 lat do moja babcia dotykała (obmacywała) moich piersi i sprawdzała czy mi biustonosz potrzebny już ,. Czy to normalne było i czy można teraz coś z tym zrobić? Sama kiedyś brałam leki na depresje, nerwicę natręctw a potem na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Nadal mieszkam z nimi i nie mam rodziny. Mam brata on ma żonę i córkę. Czy to możliwe że nikt tego nie zauważył przez lata.?

Dzień dobry. Na podstawie tego co Pani napisała, ciężko jest mi stwierdzić czy była Pani molestowana. Chciałam jdnak zaznaczyć, iż pojawienie się jakiejkolwiek choroby psychicznej w rodzinie nie jest równoznaczne z molestowaniem. Opisana sytuacja z babcią na pewno jest nadużyciem cielesnym, natomiast posiadam niewiele informacji na temat wydarzenia z ojcem. Jednak z uwagi na to, że płakała Pani tuż po nim, z pewnością musiało być bardzo trudne i przykre. Jest też możliwe, że wyparła Pani niektóre wydarzenia ze świadomości. Wspomina Pani, ze leczyła się w przeszłości na nerwicę natręctw, depresję oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Zastanawiam się czy obecnie doświadcza Pani jakichś trudności w sferze emocjonalnej oraz w ogólnym funkcjonowaniu, jaki jest Pani stosunek do własnego ciała, intymności i seksualności. Radziłabym spotkanie z psychologiem/psychoterapeutą, w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Panią pytania oraz ewentualne rozpoczęcie terapii. Pozdrawiam oraz mocno trzymam za Panią kciuki.