Czy możliwe, że zarodek jest niewidoczny?

Witam,
z obliczeń od ostatniej miesiączki wychodzi, że jest to 12 tydzień ciąży. Byłam u mojego gin. niestety w dalszym ciągu nie widzi zarodka i nie daje już żadnych szans na to żeby go zobaczyć (diagnoza puste jajo płodowe):(
Kilka dni temu robiłam test bhcg wyszło 15814, a po 48h 17495. Co to może oznaczać, czy są jeszcze jakieś szanse, że maluszek się ukrył?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
W 12 tygodniu ciąży płód (już nie zarodek) zdecydowanie powinien być już wyraźnie widoczny. W tym okresie możemy już nawet rozpoznać poszczególne elementy jego ciała i dokonać pomiarów, np. kości nosowej. Oczywiście mogło się zdarzyć, że do zapłodnienia doszło dużo później niż by to wynikało z daty ostatniej miesiączki i ciąża jest dużo młodsza, ale, jak rozumiem, taka możliwość została wykluczona w serii badań USG. Wzrost poziomu bHCG również jest nieco za niski jak na ewentualnie bardzo wczesną ciążę.
Przykro mi, że nie mogę dać Pani nadziei. Pozdrawiam ciepło!