Czy możliwe, że zaszłam w ciążę podczas pettingu?

Witam.
Nie mam dużo lat, bo 16. Okres zazwyczaj miałam regularnie mniej więcej co 25-26 dni. Parę dnie temu uprawiałam petting z moim chłopakiem. Miał wytrysk i nasienie nie znalazło się blisko moich miejsc intymnych, ale miałam jej niedużo na dłoniach i palcach. Uważałam bardzo, ale boje się, że mogłam się tam dotknąć przez przypadek w toalecie. Okres spóźnia mi się już 4 dzień. Bardzo się martwię i możliwe, że stres opóźnia miesiączkę.
Aga.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Petting jest w miarę bezpieczną metodą antykoncepcji. Do tej pory na świecie opublikowano informacje o zaledwie kilku przypadkach zajścia w ciążę w jego wyniku. Ryzyko jest więc minimalne.

Opóźnienie miesiączki o kilka dni jest zjawiskiem normalnym, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Wpływ na to mają różne czynniki np. stres, infekcje i inne czynniki zewnętrzne.

Proponuję uzbroić się w cierpliwość. Najpewniej niebawem pojawi się krwawienie miesięczne. Jeśli jednak nie nastąpi proponuję wykonanie testu ciążowego.

Polecam również artykuły na temat testów ciążowych oraz objawów ciąży .

Pozdrawiam i życzę powodzenia.