Czy możliwy jest aż taki spadek hemoglobiny?

Witam, Pisze z dosyć nietypowa sprawa odnośnie hemoglobiny. Mężczyzna 60 lat po przebyciu chemioterapii, posiada hemoglobinę na poziomie 5, po miesiącu zażywania żelaza hemoglobina wzrasta do 6 po kolejnym miesiącu do 6,5. W poniedziałek trafia do szpitala w celu radioterapii poziom hemoglobiny- 6,7 dziś już 5 na innym oddziale. Czy jest możliwy aż tak szybki spadek z dnia na dzień ? Z góry dziękuje za odpowiedz,

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest wiele przyczyn, które mogły na to wpłynąć. Jest to jak najbardziej możliwe. Pozdrawiam.