Czy możliwy jest brak przerzutów przy czerniaku?

Witam. Mój chłopak miał stwiedzonego Czerniaka ale bez przemieszczania. Chirurg Onkologii kazał powiększyć margines i wyciaciac węzeł chłonny pod pachą. Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość jakiś przerzutów? Operacja była robiona dwa tygodnie temu i czy to jest możliwe żeby bolala go lewa reka bo tam miał wycinany węzeł chłonny. Dziękuje z gory za odpowiedz. Pozdrawiam.

Bóle w rejonie zabiegów chirurgicznych , obrzęk itp mogą utrzymywać się do 6 miesięcy , a nawet dłużej po leczeniu operacyjnym. Należy brać leki p/bólowe i ewentualnie pomyśleć o rehabilitacji. Możliwość przerzutów jest zawsze , ale nie w tak krótkim czasie po zabiegu.