Czy możliwy jest nawrót infekcji u małego dziecka?

Witam. Mój 9 mc dostał antybiotyk augmentin es 2x3.8ml. Goraczkowal mial katar i kaszel. Pediatra zauwazyla zaczerwienione uszko. Po 7 dniach na kontroli było ok. Pediatra kazała podać antybiotyk przez 10 dni. Dzisiaj jest wlasnie 10 dzień antybiotyku i syn znowu zagoraczkowal (38,7) mierzone w odbycie. Co się dzieje? Nawrót choroby czy kolejna infekcja? Dodam że syn obecnie zabkuje i wychodzą 4 zęby na raz. Czy to ma jakiś związek?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się ponownie do lekarza pediatry ponieważ konieczna jest ocena kliniczna pani syna. Może to być kolejna infekcja lub nawrót poprzedniej, trudno powiedzieć. Konieczne jest zbadanie dziecka.