Czy możliwy jest nerwiak u 46-latki?

Dobry wieczór. Mam 46 lat. Od 1,5 miesiąca mam zawroty głowy, mdłości (początkowo wymioty) oraz problemy z oczami, tj. niemożność szybkiego ruszania gałkami ocznymi i ogarniania obrazu i niechęć do patrzenia na rozmyty obraz i szybko poruszające się przedmioty. W tomografii komputerowej (bez kontrastu) znaleziono ognisko w uchu wewnętrznym 9mm, podejrzewano nerwiaka, natomiast rezonans (bez kontrastu) niby to wykluczył. Zrobiono mi także rezonans (bez kontrastu) odcinka szyjnego. Wynik był następujący: Obniżenie wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych krążków międzykręgowych C4/C5, C5/C6 (zmiany dehydratacyjne). Wyostrzenia na krawędziach przednio-bocznych trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe typu Modic II obejmujące blaszki graniczne trzonów i powierzchnie stawowe w stawach międzykręgowych. Spłycenie lordozy szyjnej. Skolioza piersiowa prawostronna. Częściowy blok kostny Th3-Th4 z hypoplastycznym krążkiem międzykręgowym. Na poziomie C4/C5 niewielka centralno-lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego uciskająca worek oponowy. Na poziomie C5/C6 protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy oraz obustronnie modelująca korzenie nerwowe. Moje pytanie: czy moje objawy mogą wynikać z tego opisu czy raczej powinnam szukać dalej. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym konsultacje neurochirurgiczną, aby ustalić wskazania do leczenia operacyjnego.