Czy możliwy jest nowotwór tarczycy u 65-latki?
Witam. Od lipca tego roku moja mama miała ucisk, dławienie w krtani chodziła po laryngologach którzy nic nie pokojacego nie widzieli . 3 tyg temu zauważyła powiększone węzły chłonne szyi dziś pojechała na USG oba węzły chłonne ma powiększone mają ponad 1cm do tego na obu płatach tarczycy po 1 guzku poniżej 1cm. Morfologia w porządku ob 15. Czy to może świadczyć o nowotworze tarczycy?

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Na podstawie obrazu USG nie można jednoznacznie odróżnić zmian niezłośliwych od złośliwych, ale można stwierdzić zwiększone ryzyko złośliwości. Konieczne jest uwzględnienie klinicznych i ultrasonograficznych cech złośliwości zmian w celu ustalenia dalszego postępowania. Konieczne do tego jest badanie i analiza pełnych wyników. Sugeruję w tym celu udać się do lekarza prowadzącego.