Czy możliwy jest półpasiec u 58-latka?

Dzień dobry. Pojawiły mi się na dole pleców koło kręgosłupa 3 bomble z białymi wierzchołkami mocno swędzące. Byłem przekonany, że to po ukąszeniu jakichś owadów chociaż dziwne było, że trzy blisko siebie. Ponieważ nie mijało przez 3 dni poszedłem do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że nie wyklucza ukąszenia ale bardziej wygląda to na półpasiec. Dostałem do smarowania maść Fucidin ale gdyby po dniu nie łagodniało to przepisał mi Heviran 400, 3 razy dziennie. Podobne wątpliwości wyraził dzisiaj dermatolog mówiąc, że trochę wygląda to na półpasiec chociaż nie można wykluczyć ukąszenia. Półpaśca miałem jakieś 2,5 roku temu, chrostek miałem wówczas znacznie więcej i występowała duża bolesność (mam ok. 60 lat). Teraz na razie nie mam mocnej bolesności tylko trochę swędzi, występuje wrażliwość skóry i lekki ból, te białe wierzchołki zanikły ale bomble nadal są. Ponadto od kilku dni bardzo boli mnie głowa i czuję się taki osłabiony ale spisywałem to na upały. Czytam, że półpasiec rzadko pojawia się ponownie. Ze względu na kolejny długi weekend i ograniczoną dostępność lekarzy proszę o poradę czy powinienem rozpocząć zażywanie tego Heviranu czy nadal czekać ? Czy ogólne badanie krwi i moczu mogłoby uwiarygadniać występowanie półpaśca a jeśli tak to ewentualnie jakie parametry? Jeśli to byłby półpasiec to czy przebywanie z osobą w ciąży w jednym pomieszczeniu może być dla niej niebezpieczne a jeśli tak to od jakiego momentu czy do jakiego momentu od wystąpienia/ustąpienia wysypki?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym odseparować się od osoby w ciąży. Radziłbym skonsultować się ponownie z dermatologiem.