Czy możliwy jest powrót do byłego?

Witam, mam problem z byłym chłopakiem, którego nadal bardzo kocham. Rozstaliśmy się 2 miesiące temu z jego inicjatywy, stwierdził, że coś się wypaliło i mnie nie kocha. Powiedział, że nie szansę na powrót zawsze są i wcale tego nie wyklucza, ale na razie nie chce. Spotykamy się dość regularnie a także ze sobą piszemy. Czy jest szansa ze uczucie do niego wróci, dzięki spotkaniom? Czy raczej powinnam się odciąć?

Dzień dobry
skoro Pani samej trudno odpowiedzieć co zrobić w tej sytuacji, to tym bardziej jest to niemożliwe aby ktokolwiek był w stanie dobrze Pani doradzić. Opisywana przez Panią relacja wygląda na przyjacielską więc zachęcam do tego, abyście oboje porozmawiali ze sobą szczerze i otwarcie.
Jeśli na dzień dzisiejszy trudno Wam się zdeklarować, to może przyjaźń między Wami warta jest tego, by ją pielęgnować.

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Rozumiem,że pomimo rozstania nadal się Państwo spotykacie.Oznacza to, że w jakimś stopniu jesteście w dalszym ciągu sobie bliscy.Trudno jest przewidzieć czy uczucie wróci z czasem.Myślę, że warto byłoby dać sobie trochę czasu, po to, żeby przekonać się czy chcecie być w dalszym ciągu razem. Pytanie brzmi, czy potrafi Pani się z nim spotykać tylko na stopie koleżeńskiej?Na ile te spotkania dają radość a na ile powodują smutek, są nadzieją, że do siebie wrócicie?Może warto byłoby wstrzymać się od kontaktu z partnerem i poczekać na krok z jego strony. Często kiedy przestajemy do czegoś usilnie dążyć to samo do nas przychodzi.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Witam, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy wróci uczucie, to zależy od partnera. Proszę z nim porozmawiać na ten temat. Proszę się zastanowić czy są jakieś przesłanki by sądzić że partner zmieni do Pani stosunek, czy mogłaby Pani pozostać z chłopakiem na stopie koleżeńskiej, czy byłoby to dla Pani zbyt duże obciążenie. Być może warto wstrzymać kontakt na jakiś czas, zastanowić się nad tą relacją. Pozdrawiam serdecznie

Proszę przeprowadzić z chłopakiem bardzo szczerą rozmowę: co on Pani zarzuca, do czego ma zastrzeżenia w Pani zachowaniu-ubiorze-intelekcie? To pomoże w naprawieniu pewnych sytuacji. Poza tym, jeżeli się spotykacie regularnie i często do siebie piszecie to nie widzę tutaj rozstania. Proszę też nie naciskać tylko spokojnie korespondować i się spotykać - dać sobie i jemu czas. Wszystko się wyjaśni na pewno pozytywnie.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl