Czy możliwy jest rak bez zmian w piersi?

Witam, mam takie pytanie. Otóż u mojej kuzynki stwierdzono raka piersi. Nie bardzo jednak rozumiem dlaczego, ponieważ kuzynka robiła sobie badania piersi i tam podobno nic nie znaleziono. Jak to możliwe?

KOBIETA ponad rok temu

Istnieje pojęcie ukrytego raka piersi. Jest to rzadka sytuacja.

Obecność takiego raka podejrzewa się, gdy stwierdzone zostaja przerzuty do węzłów chłonnych pachowych. Raka gruczołowego piersi rozpoznaje się
w badaniu histopatologicznym.

Nie stwierdza się natomiast ogniska pierwotnego raka- ani w piersi ani poza nią- podczas badania klinicznego, jak również innymi dostępnymi metodami typu mammografia lub USG