Czy możliwy jest rak nadnerczy u 22-latka?

Witam, robiłam badania hormonalne. Mam delikatnie podwyższony androstedndion i DHEA. Norma do 12, mój wyniki około 18. 17-hydroprogeateron w granicy normy. Czy taki wynik DHEA kwalifikuje się do możliwego raka nadnerczy? Dodam że mam trądzik i delikatne owłosienie na twarzy. Pojawiają się również rozstępy na pośladkach.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest analiza kompletnych wyników oraz pani obrazu klinicznego. Dużo częstsza przyczyną opisanych przez panią dolegliwości może być na przykład zespół policystycznych jajników. Przy rozpoznaniu guza nadnerczy decydujące znaczenie mają badania obrazowe , a ostateczne rozpoznania stawiane jest na podstawie wyniku badania histologicznego. Sugeruję udać się do lekarza endokrynologa lub ginekologa w celu interpretacji klinicznej wyników.