Czy możliwy jest rak piersi u 29-latki?

Czy możliwe jest zachorować na raka piersi w wieku 28 lat? Jeśli tak jak wysokie jest prawdopodobieństwo jeśli w rodzinie nie było przypadków raka? Czy po badaniu usg lekarz może podejrzewać czy zmiana jest łagodna czy to coś złośliwego? Mi powiedział, że powinien być łagodny guzek, ale miałam biopsję mammotomiczną i czekam na wynik i chyba oszaleję. Nie wiem czy powiedział mi tak, żeby mnie uspokoić czy faktycznie badanie usg może dawać jakieś domysły?

Szanowna Pani, w tym wieku może występować rak piersi, ale są to rzadkie przypadki. Na podstawie USG nie da się określić czym dokładnie jest guz, dlatego należy poczekać do wyniku biopsji