Czy można 3-tygodniowemu dziecku podać przegotowaną wodę?

Witam... Czy niemowlaków mającemu 3tyd.. Można w upalny duszny dzień podać przygotowana wodę do picia?

Dzień dobry,
nie ma potrzeby dopajania noworodka karmionego wyłącznie piersią . W wyjątkowo gorący dzień lub gdy mamy nie ma "pod ręką" można podać PRZEGOTOWANĄ wodę niskosodową i niskosiarczanową. Najlepiej, aby miała pozytywną opinię odpowiedniej instytucji zajmującej się opiniowaniem produktów dla niemowląt. Starszym niemowlętom nie ma potrzeby przegotowywania takiej wody.