Czy można brać Eliquis i witaminę K2?

Witam.Moje poprzednie pytanie zostalo odrzucone.Chodzi mi tylko o to czy mozna brac jednoczesnie lek eliquis 5 mg i wit. K2 mk7 bo jeden jest na rozrzedzenie krwi a drugi ma dzialanie odwrotne.Pytanie jest od mojej siostry,ktora bierze eliquis tylko w celu zapobiegawczym(przeciw udarowi).Siostra ma 84 lata i bierze leki tylko na serce.Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Lek Eliquis nie jest lekiem przeciwkrzepliwym z grupy antagonistów witaminy K i nie zachodzi pomiędzy nimi tak oczywisty antagonizm. Warto się zastanowić nad celowością przyjmowania suplementów witaminy K (jeśli nie ma wskazań do stosowania to lepiej nie stosować). Wszelkich zmian w lekach powinien dokonywać lekarz prowadzący, ponieważ u starszej osoby prawdopodobieństwo interakcji lekowych jest bardzo duże.