Czy można brać preparaty na wzmocnienie włosów podczas brania antybiotyków?

Witam. Mam 23 lata, jestem mężczyzną, obecnie jestem na antybiotykach już 5 tygodni i prawdopodobnie będę jeszcze je brał przez następnych kilka. Słyszałem, że jednym ze skutków ubocznych brania antybiotyków przez długi okres jest utrata włosów i zauważyłem, że zawsze kilka mi wypada (dobrze widać na zlewie w lazience). Włosy nie wychodzą mi garściami i po myciu głowy na ręczniku też żadnego nie widzę, ale mam krótkie włosy i może tego tak nie widać. Kupiłem tabletki na włosy - zawierają głównie witaminy z grupy B, żelazo, cynk itp., biorę je jakieś 5 godzin po antybiotyku. Wiem, że nie powinno się brać witamin razem z antybiotykiem, dlatego biorę je parę godzin po - czy to nie wpłynie w żaden sposób na leczenie? I czy po zakończenu kuracji problem z włosami mija? Z góry dziękuję.

Witam.
Rzadko obserwuje się masywne wypadanie włosów po stosowanym antybiotyku. Częściej jest to wpływ nie leku a infekcji (i wówczas, np. wysokiej temperatury).
Stosowanie witamin i minerałów nie powinno mieć wpływu na kurację antybiotykową - może więc bezpiecznie zażywać preparaty jak dotychczas.
Dodatkowo warto byłoby stosować szampon przeciw wypadaniu włosów.
Jeśli, mimo tych działań, zauważyłby Pan utrzymywanie się nasilonego wypadania włosów, to radziłabym zgłosić się do dermatologa, który wykona badania dodatkowe (morfologia, poziom żelaza).
Pozdrawiam