Jak dostać się do wojska z ADHD

Witam, mam pytanie dotyczące tego, jak się dostać do wojska. Z racji tego, że w pierwszej klasie podstawówki rzekomo stwierdzono u mnie ADHD, zastanawiam się, czy nie będzie mi to przeszkadzać w wykonywaniu zawodu, jaki wykonywać chciałbym. Od zawsze chciałem iść do wojska lub do policji. Zaraz po gimnazjum chcę iść do szkoły wojskowej, ale nie wiem, czy jest sens, skoro z tym "schorzeniem" mogą mnie potem nie przyjąć. Dlatego chcę się dowiedzieć, czy z ADHD mam w ogóle szansę dostać się do wojska lub policji. Jeśli tak, to jak dostać się do wojska ze stwierdzonym ADHD, czy jest to standardowa droga, czy powinienem podjąć jakieś inne kroki? Może powinienem dodatkowo zdobyć jakieś zaświadczenia, że jestem zdolny pełnić obowiązki w wojsku? Boję się też, że ADHD mnie wykluczy i nie będę mógł wykonywać pewnych zawodów. Bardzo proszę o informację, czy stwierdzone ADHD jest ograniczeniem możliwości zawodowych i przede wszystkim, jak dostać się do wojska z ADHD. Z góry dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Dorosłe osoby z AADD (ADHD w dzieciństwie) mogą wykonywać większość zawodów. W przypadku nasilonych objawów zapewne korzystają z pomocy psychologicznej np. poprzez udział w terapii indywidualnej lub grupowej, aby nauczyć się radzić sobie z samym sobą (trudnościami w koncentracji uwagi, nadruchliwością, zapamiętywaniem, rozkojarzeniem itp.). Myślę, że nie ma przeciwwskazań do wykonywania pracy w policji lub wojsku, chyba, że specjalista pod którego opieką Pan jest, ma inne zdanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia