Czy można farbować cienkie i słabe włosy?

Czy warto rozjaśnić włosy o 3 tony?mam włosy w kolorze jasnego brązu są troszke takie bez wyrazu, bardzo chciałabym mieć jaśniejsze włosy, zmienić coś, ale nie wiem czy powinnam? moje włosy od zawsze niezależnie od tego czy farbuje czy nie są cieńkie i słabe, jednak staram się je pielęgnować dzięki czemu nie ma tragedii.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Farbowanie a zwłaszcza rozjaśnianie ( utlenianie) włosów, które wyjściowo są już osłabione i cienkie nie jest dobrym pomysłem ze względu na możliwość trwałego uszkodzenia włosa i jego cebulki. Warto przed taką decyzją najpierw poprawić kondycję włosów.