Czy można kąpać się w jeziorze po usunięciu paznokcia?

Witam. Czy jeśli miałam usunięty paznokieć, to mogę iść kąpać się w jeziorze? Rana niby jest (jeśli trochę czerwonego można nazwać raną), ogólnie palec wygląda dobrze. Żadna krew nie leci, nie boli. Więc chyba mogę wejść jak mocniej zakleję?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, ile czasu minęło od usunięcia paznokcia. Niestety woda w jeziorze nie jest czysta, więc ryzyko nadkażenia rany istnieje. Jeśli się Pani wykąpie, proszę pamiętać o odpowiedniej dezynfekcji razy.