Czy można karmić piersią podczas sarkoidozy?

Witam! Mam 38 lat, karmię piersią córkę, jestem chora na sarkoidozę - właściwie to dopiero stwierdzono objawy, jutro idę do szpitala na szczegółowe badania. Czy będę mogła kontynuować karmienie piersią podczas leczenia? Pozdrawiam

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Sarkoidoza, niezależnie od nasilenia i rodzaju zmian, nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią. W razie potrzeby zaprzestania karmienia - np. w czasie leczenia, zostanie Pani o tym na pewno poinformowana przez lekarza.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.