Czy można leczyć ząb bez zdejmowania mostka?

Własnie zrobiłam RTG i okazało sie ze mam stan zapalny powyzej korzenia górna prawa 7-ka, na tej 7ce mam korone i mostek do 4ki, mostek jest ceramiczny i ma 2 lata,czy mozna leczyc ząb bez niszczenia - zdejmowania mostka? Bardzo prosze o odpowiedz dziekuje Magda

Leczenie kanałowe zęba, na którym jest korona jest możliwe bez zdejmowania mostu. Jednak nie zawsze udaje się taki ząb dobrze wyleczyć. Obecność korony protetycznej na zębie bardzo utrudnia dostęp do kanałów zęba. Jest to rozwiązanie kompromisowe. Najlepiej jest zdjąć most, wyleczyć ząb i wykonać nowy most. Leczenie kanałowe przez koronę wiąże się z jej przewierceniem.