Czy można mieć dni płodne około 5 dni po miesiączce?

Czy można mieć dni plodne około 5 dni po miesiaczce? Zauważyłam dziś śluz plodny czy to możliwe? Cykle mam nieregularne ok. 35 -40 dniowe.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyjmując wersję krótszą cyklu dni plodne mogą zacząć się w 7 - 8 dniu cyklu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W przypadku tak długich cykli dni płodne powinny się zaczynać około 18 dnia cyklu w przypadku cykli 35 dniowych. Szansa zatem, by 5 dni po miesiączce wystąpiła owulacja jest zatem niewielka. Jak najbardziej jednak istnieje.