Czy można mieć jednocześnie stwardnienie rozsiane i boreliozę?

Czy można mieć SM i boreliozę jednocześnie? Witam. Stwierdzono u mnie SM ale moja mama ma wątpliwości co do tego więc bada mnie w kierunku boreliozy wynik elisa wyszedł ujemny western-blot też, KKI w kierunku boleriozy dodatni W klasie IgM dla antygenów p41,p39.OspC -10 pkt W klasie IgG dla antygenów p41,p39.OspC-11 pkt Więc czy przy tak niskim wyniku mogą wystąpić zmiany demielinizacyjne mózgu? Czy mogą to być dwie choroby?

SM zdaniem niektórych to bardziej objaw niż choroba. Borelioza wraz z koinfekcjali może dawać demielinizacje w mózgu. KKI wskazalo na bialka charakterystyczne dla Borelii. Moim zdaniem trzeba sue leczyć antybiotykami. Www.borelioza.org 22luty stowarzyszenie chorych na Borelioze planuje spotkanie w Gdansku.