Czy można napić się alkoholu przyjmując leki na nadciśnienie?

Witam, zapisano mi triplaxam, na nadciśnienie 10,5,10, raz dziennie, moje pytanie to czy mogę podczas stosowania leku wypić wieczorem parę piw lub dwa trzy drinki od czasu do czasu? Nie chodzi mi o upijanie się, ale od czasu do czasu wypicie czegoś. Czy ten lek wchodzi w interakcje z alkoholem? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Umiarkowane picie alkoholu nie jest przeciwwskazane. Proszę jednak pamiętać, że spożywanie alkoholu (zwłaszcza w nadmiarze) może powodować gorsze wyrównanie ciśnienia.