Czy można nie mieć dni płodnych?

Witam serdecznie!
Jest możliwość, że nie mam dni płodnych? Nie zauważam jak mam ciągnący się śluz, jak mówią kurze jajko. Patrze już od kilku miesięcy i nic? W trakcie okresu mam taki ale to jest krew.
Czy mogę mieć w okresie dni płodne (wtedy się ciągnie). Okres miałam 27 października, potem 24 listopad, a teraz mam 25 grudzień. Kiedy teraz mi przypadają dni płodne?
Bardzo proszę o odpowiedź. Zależy mi bardzo. Przepraszam za takie pytanie ale mi bardzo zależy..

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
W czasie miesiączki nie ma okresu płodnego. Owulacja występuje mniej więcej 14 dni przed miesiączką. Okres płodny, czyli czas w którym współżycie może spowodować zajście w ciążę, zaczyna się natomiast 21 dni przed miesiączką lub wraz z pierwszym dniem, kiedy śluz staje się "płodny"- zależy co ma miejsce pierwsze. Śluz w tym okresie nie zawsze jest ciągnący się, przejrzysty i podobny do białka kurzego jaja. Czasem jest go po prostu więcej niż w innych dniach cyklu i wywołuje on odczucie "mokro" w przedsionku pochwy zamiast "wilgotno" lub "sucho".
Żeby rozpoznać czas płodny, może Pani również mierzyć codziennie rano, mniej więcej o tej samej porze, temperaturę ciała (w ustach, pochwie lub odbycie, najlepiej specjalnym elektronicznym termometrem). Po owulacji pojawia się skok temperatury o ok. 0,3-0,5 stopnia. Jeszcze trzy dni po skoku temperatury lub ostatnim dniu kiedy śluz miał charakter "płodny" (zależy co pojawi się później) zaliczamy do okresu płodnego.
Życzę powodzenia w obserwacjach i pozdrawiam serdecznie!