Czy można nieprawidłowo stwierdzić owulację?

Witam. Mój cykl trwa zazwyczaj 28dni u ginekologa byłam w 20 dniu cyklu robiłam USG i ginekolog powiedział że właśnie mam jajeczkowanie. Ale owulacje wydawało mi się że miałam 14 dnia cyklu gdyż śluzu mam wtedy znacznie więcej, czy jest możliwe że owulacje lekarz może pomylić np z guzem, nowotworem?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje takie prawdopodobieństwo, lecz jest niewielkie. Radziłbym udać się na kontrole do ginekologa po przewidywanej owulacji (tuz przed rozpoczęciem się kolejnej miesiączki).