Czy można normalnie funkcjonować w przypadku zdiagnozowanego oponiaka?

Witam, moja mama ma oponiaka 2cm. Kilka miesięcy temu zostala poddana radioterapii. Po kontrolnym rezonansie guz jest dalej 2cm, nie rósnie. Ma czekac do stycznia na ponowny rezobans. Czy mama moze normalnie funkcjinowac, sprzatac robić zakupy, podnosic wnuczke? Dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od konkretnego umiejscowienie guza. Dlatego najlepiej zapytać o to lekarza prowadzącego chorobę mamy. Oczywiście skoro nic nie zalecił, najpewniej nie ma powodu do niepokoju i mama może normalnie funkcjonować.