Czy można nosić soczewki tylko na jednym oku?

Dzień dobry, od około 8 lat noszę okulary i zastanawiam się nad zakupem teraz soczewek. Problem polega na tym, że jedno oko mam całkowicie zdrowe a w drugim wadę na poziomie -2.0 i cylinder 0.5. Czy przy zakupie soczewek mam kupić specjalne soczewki cylindryczne czy jakieś inne? Czy mogę kupić soczewki tylko na jedno oko?

ponad rok temu

Witam!

Można jak najbardziej zastosować soczewkę kontaktową tylko na 1 oko, tak jak tylko na jednym oku ma Pani szkło korekcyjne a na drugim pewnie "0". Przy tak małej wartości cylindra przy doborze soczewek jest on z reguły pomijany i nie bedą potrzebne w tym przypadku specjalne soczewki toryczne.
Może Pani śmiało omówić się na wizytę u okulisty celem doboru soczewek kontaktowych.

Pozdrawiam serdecznie