Czy można odstawiać z dnia na dzień Acard 75 mg?

Dzień dobry Mój tata profilaktycznie przyjmuje lek Acard 75 mg. Ma podwyższony cholesterol, ale poza tym brak innych dolegliwości ( w przeszłości również). Czy mozna lek odstawić z dnia na dzień czy odstawiać powoli?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli Acard był lekiem zaleconym przez lekarza, najlepiej nie odstawiać go bez wiedzy lekarza. Nie podała też Pani, jaki był powód przyjmowania leku. Odpowiadając na pytanie, można go ostawiać z dnia na dzień.