Czy można odstawić samodzielnie taki lek?

Dzień dobry Od 3 miesięcy biorę raz dziennie Atorvasterol 10mg, badania zlecone przez lekarza są w normie , od ponad miesiąca mam bardzo silne skurcze nóg ,które uniemożliwiają mi normalna egzystencję, bo bolą w dzień i w nocy. Czy mogę odstawić ten lek licząc się, że cholesterol podniesie się czy brac co kilka dni? Wizytę mam za 5 miesięcy, bardzo proszę o odpowiedź Dziękuję

Dzień dobry,

wskazana wizyta stacjonarna u lekarza (POZ) lub rodzinnego za nim odbędzie się umówiona wizyta kontrolna u specjalisty.

Lekarz w przychodni wykona badanie fizykalne i oceni czy można odstawić lek oraz w razie konieczności zleci dodadkową diagnostykę obrazową lub laboratoryjną.

Pozdrawiam