Czy można określić, kiedy doszło do zapłodnienia?

Ostatni okres miałam, jak skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne 29 lipca 2010 roku, 20 sierpnia spałam z moim kolegą, ale używaliśmy prezerwatywy, natomiast 27sierpnia i 2 września bez zabezpieczenia.
W ubiegły wtorek zrobiłam test ciążowy, druga kreska była bardzo słabo widoczna, więc powtórzyłam test w czwartek. Kreska była bardziej widoczna, ale nadal blada, więc w piątek poszłam do ginekologa, jednak po badaniu nie stwierdził on ciąży. Test domowy, który zrobiłam wczoraj, wskazuje że jestem w ciąży.
Chciałabym się dowiedzieć, kiedy ewentualnie doszło do zapłodnienia, to dla mnie dość istotny problem? Czy można to jakoś stwierdzić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Dokładne określenie momentu poczęcia będzie możliwe przy okazji pierwszego badania USG. Lekarz określając wielkość pęcherzyka ciążowego, będzie w stanie podać wiek ciąży z dokładnością do +/- 3 dni.
Należy jednak pamiętać, że sperma może w drogach rodnych przeżyć nawet do 7 dni, dlatego może nie być możliwe określenie, w wyniku którego stosunku doszło do zapłodnienia. Jeżeli chce Pani ustalić ojca dziecka w sposób pewny, konieczne mogą być badania genetyczne po urodzeniu dziecka.

Pozdrawiam serdecznie!