Czy można określić wiek ciąży bez USG?

Witam serdecznie, Mam pytanie do ginekologa o wiek ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 12 lutego, moje cykle są 32 dniowe. Test owulacyjny wyszedl pozytywny 28 lutego(plus ostre bole brzucha) Pozytywny test ciazowy wyszedl mi juz 10 marca czyli 6 dni przed spodziewanym terminem miesiaczki. Czy mozna okreslic wiek ciazy bez usg? Moj lekarz kazal mi czekac z 1 wizyta 2 tyg od zatrzymania okresu i niestety nie wiem nic, a chcialabym chociaz wiedziec w którym tyg i dniu ciąży jestem...

Małgorzata Panek

Określenie wieku ciążowego jest możliwe na podstawie terminu ostatniej miesiączki lub badania USG. Ponieważ nie ma Pani pewności, że doszło do zatrzymania miesiączki, należy jeszcze poczekać. Najłatwiej określić wiek ciążowy w 4-5 tygodniu ciąży, czyli terminie wyznaczonym przez Pani lekarza na 1 wizytę.
Pozdrawiam