Czy można palić papierosy po wycięciu wyrostka robaczkowego?

10 dni temu przeszedłem operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Za 2 dni idę na zdjęcie szwów. Można po tym palić papierosy bez jakichś większych powikłań?

Lek. Paweł Szadkowski

Palenie papierosów zaburza prawidłową angiogenezę, może utrudniać prawidłowe gojenie się rany. Oczywiście jest to najważniejsze przy rozległych zabiegach. Po Pana zabiegu nie powinno dojść do większych powikłań.