Czy można palić podczas przyjmowania tych zastrzyków przeciwzakrzepowych?

Czy przy braniu zastrzyków przeciwzakrzepowych (Clexane) można palić?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Witam.

Palenie tytoniu ma wpływ na siłę działania leków przeciwzakrzepowych takich jak heparyna. Mówiąc krótko - można palić papierosy i stosować lek Clexane, jednak palacze wymagają zastosowania wyższych dawek heparyn w porównaniu z osobami niepalącymi z uwagi na krótszy biologiczny okres półtrwania i szybszą eliminację tej substancji leczniczej z ustroju. Przyspieszony metabolizm u osób palących może być przyczyną mniejszej skuteczności działania leków przeciwzakrzepowych, jeśli dawka nie zostanie podwyższona po konsultacji z lekarzem, dlatego tak ważne jest informowanie specjalisty o paleniu papierosów.

Zachęcam do konsultacji z lekarzem.

Pozdrawiam