Czy można pić alkohol po przyjęciu Ibumu?

Czy po zażyciu leku ibum i upływie 12 godzin mogę napić się alkoholu a dokładniej wina?

Lek. Paweł Szadkowski

Czas całkowitej eliminacji z krwi po podaniu ostatniej dawki to 24h. Wszystko zależy od tego jak długo i w jakich dawkach przyjmowała Pani ibuprofen (ponieważ mogło to wpłynąć na kondycję błony śluzowej w przewodzie pokarmowym), ale raczej nie obawiałbym się wypić odrobiny wina.