Czy można pić alkohol prawie 3 tygodnie po wycięciu migdałków podniebiennych?

Czy 19 dni po usunieciu migdałków podniebiennych mogę pić alkohol wysokoprocentowy?

Lek. Paweł Szadkowski

Sam przebyty zabieg nie jest raczej przeciwwskazaniem do spożywania alkoholu. Byłby nim ew. zły stan miejscowy utrzymujący się po zabiegu. Sugeruję jednak ostrożność w spożywaniu alkoholu i skłanianie się raczej do mniej procentowych napoi.