Czy można pić alkohol stosując Axotret?

Jeśli podczasz kuracji Axotretem spożyję alkohol to jakie mogą być akutki? I jeżeli chciałbym się bapić alkoholu to na ile musiałbym odstawić ten lek?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pan spożyć alkohol, nie wchodzi on w interakcję z tym lekiem. Proszę natomiast pamiętać o umiarze i o badaniu enzymów wątrobowych, lek ten może wpływać na zwiększenie aktywności aminotransferaz - wtedy lepiej nie pić alkoholu.