Czy można podwiązać jajowody?

Witam! W maju 2009 r. miałam cesarskie cięcie, nie wiem jak mówi się fachowo, ale macica była cięta poziomo i pionowo i lekarz, który wykonywał cięcie powiedział mi, że kolejny poród zakończy się tylko cesarką. Jestem w siódmym miesiącu ciąży. Pani doktor, która prowadzi ciążę potwierdziła słowa lekarza, że poród naturalny nie wchodzi w ogóle w grę, i że niewskazane są kolejne ciąże - dlatego chciałam zapytać, czy mogę prosić lekarza, który będzie wykonywał cięcia, o podwiązanie jajowodu?
Chciałam jeszcze dodać, że w październiku 2006 r. miałam operację z powodu ciąży pozamacicznej i został usunięty mi jajowód, a teraz jest to już moja trzecia ciąża. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam! Technicznie jest to możliwe, ale w Polsce taki zabieg, mający de facto charakter ubezpłodnienia, jest jednak nielegalny (lekarzowi grozi za to do 10 lat więzienia, podobnie jak za odebraniw wzrosku czy słuchu). Nie może Pani więc prosić o to ginekologa, który będzie rozwiązywał Pani ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty