Czy można poprawić sprawność w obrębie dłoni?

Rok temu w listopadzie 2022 roku. Podczas wypadku w Egipcie, kamień wbił mi się rękę i uszkodził nerw pośrodkowy prawej ręki. Od tego czasu mam przytłumione czucie dłoni łącznie z palcami. Na początku nawet nie mogłam ruszać ręką ale przez ciągle ćwiczenia motoryczność ręki wróciła do normy. Jednak brak czucie jest taki sam. Przez długi czas po wypadku nic z tym nie robiłam bo wszyscy zapewniali mnie, że brak czucia minie. Ale nie minął, więc byłam u wielu lekarzy i żaden z nich nie powiedział mi nic konkretnego oprócz diagnozy. I moje pytanie jest czy po tak długim czasie da się coś zrobić? Czy będę skazana do końca życia na nie pełną sprawność prawej dłoni?
KOBIETA, 14 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry

Szkoda, że brak informacji na temat rozpoznania choroby przez lekarzy oraz informacji na temat odpowiedniej rehabilitacji. Trudno się wypowiedzieć na brak tak szczegółowych informacji jak diagnostyka itd.

W opisanym przypadku wymagana jest dokładne badanie fizykalne kończyny górnej oraz dokładna diagnostyka o której nic nie wiadomo czy była wykonywana jeśli tak to jaka i co wykazała.

Zalecam konsultację dobrego ortopedy plus neurologa który oceni i zleci odpowiednią diagnostykę związaną z barku czucia, taką diagnostykę zleci neurolog. Również warto zasięgnąć opinii dobrego fizjoterapeuty.

Pozdrawiam