Czy można powiedzieć, że moje wyniki mieszczą się w normie?

Dzień dobry, Mam 50 lat, ważę 55kg, choruję na Hashimoto. Glukoza na czczo: 89,5 mg/dl ( norma:70 - 99) po 60': 142,9 po 120': 81,4 Insulina na czczo: 6,9 (norma insuliny : 2,6 - 24,9) po 60': 117 po 120': 64,8. HbA1c- 5. Hemoglobina glikowana (IFCC) -32. Czy moje wyniki mieszczą się w normie? Czy wskazują na insulinooporność.Bardzo proszę o pomoc i zinterpretowanie moich wyników badania. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wartości glikemii po obciążeniu glukoza są prawidłowe. Natomiast wyniki krzywej insulinowej trudno interpretować w oderwaniu od badania, ewentualnych objawów. Zalecałbym konsultację diabetologa. Pozdrawiam.