Czy można przebić korzeń zęba?

Mialam leczona dolna trojke kanalowo,zab miedzy wizytami ciagle lekko pobolewal oraz bolala dolna szczeka pod zebem. Dentysta podejzewal ze jest drugi kanal i go znalazl i wypelnil. Zab nadal pobokewa,uczucie jakby siniaka . Poszlam na konsultacje do drugiego dentysty ,ktory twierdzi,ze moze wcale drugiego kanalu nie ma,tylko poprzedni dentysta przebil korzen stad nadal bole. Czy jest taka mozliwosc?

Pełne wygojenie wymaga czasu. Ból może utrzymywać się przez tydzień. Z każdym dniem powinno być lepiej. Jeśli nawet doszło do przebicia korzenia to się zdarza gdyż kanały są krzywe i rozgałęzione czasem trudno znaleźć prawidłową drogę. Endodoncja to"krecia" robota poruszamy się po omacku na wyczucie w palcach w systemie kanałów korzeniowych a mikroskop nie wyprostowuje kanałów korzeniowych.