Czy można przedłużyć świadczenie rehabilitacyjne u osoby z przepukliną kręgosłupa?

Witam serdecznie. Obecnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym w związku z powstałą przepuklina kręgosłupa.Przebywalam również w sanatorium gdzie wypis otrzymałam następującej treści: w aktualnej chwili rokuje powrót do wykonania pracy zarobkowej dostosowanej do stwierdzonej niepełnosprawności przy zachowaniu bezpiecznego dla układu ruchu warunków pracy (zawód wykonywany i wyuczony - sprzedawca) oraz przestrzegania właściwych stereotypów ruchowych. Wskazania są do systematycznego rehabilitowania się pod opieką poradni rehabilitacyjnej w celu utrzymania i dalszego doskonalenia osiągniętego poziomu sparwnosci fizycznej. Wynik rezonansu MR. Możliwość obecności kręgu przejściowego na pograniczu L-S. Dehydratacja krążka międzykręgowego o prawidłowym sygnale w obrazach T2. Wyciągnięcia kostne na krawędziach trzonów kręgów L4 L5 i S1. Wypuklina tylna krążka międzykręgowego L4 L5 z uciskiem worka oponowego i z niewielkim wypuklaniem się do otworów międzykręgowych obustronnie bez ucisku korzeni. Przepuklina tylna krążka międzykręgowego L5 S1 wpuklajaca się do kanału kręgowego na 5,3 mam z uciskiem worka oponowego, zwężeniem otworów obustronnie, nieco bardziej po stronie prawej z niewielkim uciskiem na prawy korzeń nerwowy L5. Czy sa szanse na przedłużenie świadczenia? Osobiście nie czuje się jeszcze gotowa na powrót do pracy, ponieważ prace codzienne utrudniają mi w dalszym ciągu prawidłowe funkcjonowanie. Niedowład nogi, szybkie męczenie prawej nogi, drętwienie oraz nadal brak czucia w prawej nodze, palce, piętą, cześć uda, łydki i pośladków. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

To zależy od tego jak długo trwa już zwolnienie, ale jeśli 'rokuje Pani powrót do wykonania pracy zarobkowej dostosowanej do stwierdzonej niepełnosprawności' to prawdopodobnie będzie możliwe przedłużenie świadczenia. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego.