Czy można przewidzieć pourazowy wylew krwi do mózgu?

Czy da się przewidzieć pourazowy wylew krwi do mózgu? Jakie okoloczności muszą zaistnieć aby do niego doszło? Czy są jakieś objawy na niego wskazujące?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od mechaniki urazu, czasu który od niego wystąpił, chorób towarzyszących (szczególnie skazy krwotocznej). Sugeruję zgłosić się do lekarza jeśli wystąpiłby u pana nagły bardzo silny ból głowy, silne zawroty głowy, omdlenie, zaburzenia widzenia, zaburzenia czucia/równowagi czy inne zaburzenia neurologiczne.