Czy można przyjąć Desmoxan przed operacją?

Za tydz mam operacje a pale papierosy dokucza mi kaszel co mam robić czy mogę przyjąć desmoxan? Już nie raz mi pomógł więc chciałam bym szybko spróbować rzucić do operacji tylko nie wiem czy mogę bo będę pod narkoza itd.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno pani odpowiedzieć na pytanie. Nie podała pani jaki zabieg będzie wykonywany. Raczej desmoxan nie powinien utrudnić zabiegu, ale warto omówić to z lekarzem anestezjologiem podczas konsultacji przed znieczuleniem, a już na pewno nie stosować tego preparatu w dniu zabiegu.