Czy można przyjmować Vigantoletten 500 jeżeli są kamienie w nerkach?

Czy można przyjmować vigantoletten 500 jeżeli są kamienie w nerkach?

Lek. Paweł Szadkowski

Hiperkalcemia, hiperkalciuria, czy wapniowe kamienie nerkowe stanowią przeciwwskazanie do przyjmowania tego preparatu [wg ChPL]. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym (urologiem, nefrologiem).