Czy można przyjmować w ciąży Betablocker Atenolol?

Witam, mam pytanie do lekarza ginekologa oraz do kardiologa. Czymożna przyjmować w ciąży betablocker Atenolol. Zażywam go raz dziennie, najmniejszą dawkę 0,25 mg. Pozdrawiam - Aneta

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Betablokery nie są wskazane w ciąży. Nie mniej jednak jeżeli wymaga tego stan pacjenta lekarz ordynując lek rozważa możliwe skutki niepożądane względem działań pozytywnych.