Czy można robić tomografię zatok przy przeziębieniu?
Syn (14 lat) przeziębił się i ma katar, jest sobota, a w poniedziałek ma mieć tomograf zatok, czy można zrobić? Mam obawy, czy w takiej sytuacji wynik nie będzie zafałszowany, dziękuję

MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Wynik może mieć w takim wypadku cechy zapalenia, ale to czy wynik będzie przydatny klinicznie zależy od celu badania. Najlepiej skonsultować się z lekarzem kierującym.