Czy można samemu na siebie sprowadzić nieszczęście?

witam!Mam obsesję , że jak pomyślę umrzyj, zachoruj, szkoda, że jestes itp to sie to stanie. Chciałabym wiedziec czy samą myślą można kogoś skrzywdzić?zabić? Czy możliwe jest, że myślenie magiczne przetrwało z dziecinstwa? szukam odp bo myśl, że mogę dzieciom zrobić krzywde jak tak pomyślę paraliżuje mnie (o dzieci mi głównie chodzi) Brałam leki SSRI i jestem na 2 terapii ale nadal mam wątpliwości czy sama myślą mogę sprowadzić nieszczęście?Proszę o odpowiedź Dziękuję

Dzień dobry,

Jeżeli jest Pani w trakcie leczenia, to warto o swoich wątpliwościach/pytaniach rozmawiać ze swoim terapeutą.

Witam,
z tego, co czytam jest Pani w ciągłym lęku. Nieustanne obawy o przyszłość, generują duzo niepokoju,a na pewno nie warto się nim karmić. Czasem tak bywa, że zalęknienie powoduje, że zdarza się to, czego się boimy. Dobrze, że jest Pani w terapii, zachęcam do dalszej pracy nad sobą.
Życzę spokoju , pozdrawiam